Eğitimcinin Eğitimi


Akademi Detayları

İç eğitimcileri; daha verimli eğitim gerçekleştirme yöntemleri ve bilginin davranışa dönüşmesini kolaylaştıracak eğitim teknikleri hakkında geliştirmeyi amaçlamaktadır. Böylece eğitimcilerin eğitim kalitelerini ve organizasyonların eğitim fonksiyonunun katma değerini artırmayı hedeflemektedir.

Program İçeriği

Eğitimcinin Eğitimi

Amaç:
“Yetişkin eğitimcilerini diğer eğitimcilerden ayıran en önemli fark yetişkinleri, öğrenmeye ve öğrendiğini uygulamaya ikna edebilme becerisidir.”

Bu düşünceden hareketle “Eğitimcinin Eğitimi” programı, kurum içi ya da sosyal hayatta yetişkinlere eğitim veren ya da vermeyi hedefleyen bireyler için tasarlanmıştır. Hedef, katılımcılara bir yetişkin eğitimcisinin sahip olması gereken becerileri kazandırmak ve eğitimcilik yetkinliklerini geliştirmek.

İçerik:
• Eğitim Nedir? Yetişkinler Nasıl Öğrenir?
• Eğitim Öncesi Hazırlık Süreci 

• Başarılı Eğitim Sunumu için Eğitmen Becerileri 

• Farklı Katılımcılarla Başa Çıkma Teknikleri 


Eğitimci Atölye Çalışması

Amaç:
Sınıf içi eğitimde anlatılan bilgilerin senaryo, vaka ve grup çalışmalarıyla uygulamak ve katılımcıların kendi gelişim alanlarına göre aksiyon üretmelerine destek olmak.

Bireysel Takip ve Geri Bildirim

Amaç:
Katılımcıların sınıf içi eğitimler ve atölye çalışmalarından sonra gelişimlerini desteklemek, hayata geçirilemeyen öğretilerle ilgili bireysel koçluk almalarını sağlamak ve böylece gelişmesi gereken alanlarıyla ilgili gelişim planı yaparak katkı sağlamak.

Kurumsal Çözümler için


Akademi programını kurumunuza özel nasıl kurgulayabiliriz, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bize ulaşın