Çağrı Merkezi Tahsilat Eğitimi


Akademi Detayları

Tahsilat süreci, doğru iletişim ve ikna becerilerini kullanmanın yanı sıra kendine has yetkinlikleri olan farklı bir iş uzmanlığıdır. Telefonla tahsilat yapan ekiplere özelleştirilen “Tahsilat Gelişim Akademisi” programı kurumların telefonla tahsilat gerçekleştirme oranlarını artırmayı ve bunu yaparken de müşteri kaybını önlemeyi amaçlamaktadır.

Temel Seviye:

Telefonla tahsilat işine yeni başlayan ya da başlayacak olan çalışanlar için uygundur. Amaç, katılımcılara telefonla tahsilat teknikleri ile ilgili temel becerileri kazandırmaktır.

Orta Seviye:

Telefonla temel tahsilat tekniklerinin atölye ile desteklendiği programdır. Amaç, sınıf içi eğitimde anlatılan teknikleri ve becerileri senaryo, case study ve grup çalışmalarıyla uygulamak ve çalışanların kendi gelişim alanlarına göre aksiyon üretmelerini sağlamaktır.

İleri Seviye:

Telefonla temel tahsilat tekniklerinin atölye ile desteklendiği programdır. Amaç, sınıf içi eğitimde anlatılan teknikleri ve becerileri senaryo, case study ve grup çalışmalarıyla uygulamak ve çalışanların kendi gelişim alanlarına göre aksiyon üretmelerini sağlamaktır.

Master Seviye:

İşi tahsilat olan ve bu konuda uzmanlaşarak kendi sektöründe fark yaratmak isteyen kurumların çalışanları için uygundur. Amaç, hem yöneticileri hem de çalışanları kapsayan bu programın sonunda katılımcıların içselleştirdiği, uyguladığı ve sürdürdüğü tahsilat teknikleriyle şirket karlılığına katkı sağlamaktır.

Program İçeriği

Tahsilat için Telefonda Etkili Konuşma Teknikleri

Amaç:
Katılımcıların tahsilat yapabilmek için önce iletişim becerilerini etkin bir şekilde kullanmasını sağlamak.

İçerik:

• Telefonla Profesyonel İletişim Teknikleri
• Tahsilatta Ses tonu ve Vurgular
• Tahsilatta Kelimelerin Gücü
• Zorlu Müşteriler ve Stresli Durumlar
• Duygunun İletişimde Yeri ve Gücü
• Önce İletişim Sonra Tahsilat

Telefonda Etkin
Tahsilat Teknikleri

Amaç:
Katılımcıların ödeme alabilmek için müşterilerin takibini yapmak, ödeme sözü alarak borçlu müşteriyi ödeme yapmaya ikna etmek gibi becerilerini geliştirmek.

İçerik:
• Telefonda Tahsilat Temelleri ve Evreleri
• İnsan Sarrafı Olmak: İlk İzlenim Açılış ve Etki Yaratma
• Telefonda Borçlu Durumunu ve Psikolojisini Analiz Etme
• Ödeme İtirazları İle Baş Etme
• Ödeme Sözü Alma: Tahsilatı Kapama Teknikleri
• Portföy Yönetimi

Takip 1:
Atölye Çalışması

Amaç:
Sınıf içi eğitimde anlatılan tahsilat tekniklerini çağrı dinleme, senaryo, vaka ve grup çalışmalarıyla uygulamak ve katılımcıların kendi gelişim alanlarına göre aksiyon üretmelerini sağlamak.

Takip 2:
Bireysel Koçluk Görüşmesi

Amaç:
Katılımcıların sınıf içi eğitimler ve atölye çalışmalarından sonra gelişimlerini desteklemek, hayata geçirilemeyen öğretilerle ilgili geri bildirim almalarını sağlamak ve böylece gelişmesi gereken alanlarıyla ilgili gelişim planı yaparak katkı sağlamak.

Kurumsal Çözümler için


Akademi programını kurumunuza özel nasıl kurgulayabiliriz, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bize ulaşın